تصویر ثابت

پایگاه تخصصی مهندسی نقشه برداری
سایت نقشه برداری،مهندسی نقشه برداری،دانلود کتاب نقشه برداری مهندسی، سایت تخصصی نقشه برداری، سایت تخصص نقشه برداری، دانلود رایگان جزوه فتوگرامتری 3و4، دانلود نرم افزاز های نقشه برداری، آموزش اتو کتد،آموزش لند،دانلود جزوات کارشناسی ارشد نقشه برداری،
تاریخ : دوشنبه 22 مهر 1392
نویسنده : مهندس یاسر عشورزاده

فضاپیمای ویجر 1 پس از گذشت 36 سال از پرتاب و با طی 19 میلیارد کیلومتر اکنون از محدوده‌ی حکم‌رانی خورشید خارج شده و وارد محدوده‌ای شده است که به آن محیط میان ستاره‌ای می‌گوییم. در واقع می‌توان گفت ویجر 1 اولین دست ساخته‌ی بشر است که از مرز قراردادی منظومه‌ی شمسی گذشته است.


ویجرهای 1 و 2 فضاپیماهای دوقلویی هستند که پس از گذر از کنار سیارات منظومه شمسی، در دو مسیر متفاوت راهی خارج منظومه شمسی شدند و اکنون ویجر 1 وارد محیط میان ستاره‌ای شده است.
حسگرهای این فضاپیما نشان می‌دهند که ویجر یک سال است در محیطی به شدت پلاسمایی حرکت می‌کند که مشخصه‌ی محیط بین ستاره‌ای است. این فضاپیما حاوی لوحی است که در آن اطلاعاتی راجع به بشریت، و همچنین پیام‌هایی به زبان‌های مختلف وجود دارد.
پیامی به زبان فارسی نیز در آن ضبط شده است که شما را به شنیدن آن دعوت می‌کنیم. لطفا لینک زیر را باز کنید و این صدای ضبط شده را از سایت ماموریت بشنوید:


http://voyager.jpl.nasa.gov/spacecraft/languages/audio/persian.au

شاید در آینده‌ای دور، موجوداتی فرازمینی این فضاپیما را پیدا و پیام دوستی انسان‌ها را دریافت کنند.


آخرین مطالب
   
 
متن دلخواه شما