تصویر ثابت

پایگاه تخصصی مهندسی نقشه برداری
سایت نقشه برداری،مهندسی نقشه برداری،دانلود کتاب نقشه برداری مهندسی، سایت تخصصی نقشه برداری، سایت تخصص نقشه برداری، دانلود رایگان جزوه فتوگرامتری 3و4، دانلود نرم افزاز های نقشه برداری، آموزش اتو کتد،آموزش لند،دانلود جزوات کارشناسی ارشد نقشه برداری،
تاریخ : دوشنبه 22 مهر 1392
نویسنده : مهندس یاسر عشورزاده
تماً شنیده اید که به تازگی نواختری در صورت فلکی دلفین ظهور کرده است. قدر ظاهری نواختر در 25 امرداد به کمتر از 4/5 هم رسید. با این وجود به دلیل نور شدید قرص ماه، رصد و عکاسی از این نواختر تا حدی دشوار بود. این ستاره پیش از انفجار نواختری از قدر 17 می درخشیده است.

در حال حاضر نواختر صورت فلکی دلفین در حال کم نور شدن است و بر اساس گزارش های رصدی هم اکنون (هفتم شهریور) قدر ظاهری آن 6/3 است و در آسمان کم ستاره­ ی شهرها با تلسکوپ و دوربین دوچشمی قابل مشاهده است.

این نواختر را کوئیجی ایتاگاکی (Koichi Itagaki) از ژاپن در 23 امرداد امسال طی عکسبرداری از ناحیه ای در صورت فلکی دلفین کشف کرد. شدت انفجار نواختری در این ستاره به حدی بوده است که تا 25 امرداد بیش از 100 هزار بار پرنور شده است. روند کم نور شدن ستاره در روزهای آتی ادامه خواهد داشت.

برای یافتن این نواختر از نقشه زیر کمک بگیرید و عکسها و گزارش های رصدتان را به report@nojum.ir ارسال کنید.

همچنین برای دریافت اطلاع بیشتر درباره نواخترها اینجا کلیک کنید.

نواختر (NOVA) جدید در صورت فلکی دلفین را پیش از کم نورتر شدن با استفاده از این نقشه و دوربین دوچشمی یا تلسکوپ رصد کنید.
اکنون قدر نواختر 6/3 است و به طور حتم در روزهای آتی کم نورتر خواهد شد. موقعیت نواختر در نقشه فوق با علامت ضربدر مشخص شده است.


آخرین مطالب
   
 
متن دلخواه شما